+48 698 107 517 | +48 507 766 546 cardent@cardent.pl
Polski English Deutsch

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania (ang. Paintless Dent Repair) to innowacyjna metoda naprawy karoserii samochodowej, która polega na wypychaniu blachy od wewnętrznej strony w celu przywrócenia jej pierwotnego kształtu. Do tego celu używa się specjalnych narzędzi wykonanych z odpowiednich gatunków stali, zwanych potocznie „heblami”. Trudno dostępne wgniecenia usuwane są przy pomocy przyssawek z klejem. Kolejnym ważnym czynnikiem, mającym zastosowanie w technologii PDR jest światło. Do bezinwazyjnego usuwania wgnieceń używa się specjalnych lamp, dzięki którym widoczne są nawet najdrobniejsze załamania światła na karoserii, co umożliwia precyzyjne wykonanie naprawy uszkodzonego elementu.

Usuwanie wgnieceń w karoserii bez lakierowania znajduje szczególne zastosowanie w przypadku klęsk żywiołowych takich jak gradobicie czy obsunięcia zalegających na dachach mas śnieżnych.

Początkowo firmy ubezpieczeniowe, które z reguły są głównym płatnikiem odszkodowań, podchodziły sceptycznie do tej metody. Trudno się dziwić, bowiem sposób ten nie był wcześniej stosowany w Polsce na większą skalę. Z czasem okazało się, że jest to nie tylko technologia zapewniająca doskonałą jakość, ale również najszybsza i najtańsza metoda naprawy karoserii.

Wgniecenia w karoserii można usunąć bez lakierowania taniej, szybciej i wygodniej. Średni koszt takiej usługi jest niższy o ponad 30% od napraw tradycyjnych, a w przypadku nieznacznych uszkodzeń jest tańszy nawet o 50%.

Dlatego obecnie, po zgłoszeniu szkody blacharskiej przez właściciela auta, firmy ubezpieczeniowe w pierwszej kolejności rozważają możliwość naprawy samochodu przy użyciu bezinwazyjnego usuwania wgnieceń. Właściciele samochodów oraz firmy ubezpieczeniowe na całym świecie coraz powszechniej wybierają oferowany przez nas sposób naprawy karoserii. Również w Polsce nadchodzi czas naprawy wgnieceń bez lakierowania.

Naprawa wgnieceń w karoserii bez lakierowania  jest metodą na miarę XXI wieku!